ПРОЄКТ № 38.

MedLED

Місто: Миколаїв

Керівник проєкту: Олександр Бєліков

Ступінь готовності проєкту: Прототип


MedLED - це світлодіодна гнучка ковдра для лікування жовтяниці новонароджених. Основна мета нашого продукту - підвищити комфорт новонароджених під час фототерапії. 

Дохід планується від продажу в пологові будинки та дитячі лікарні. Крім того, буде впроваджена оренда для батьків. 


Відеопрезентація проєкту

 Презентація проєкту у PDF форматі >>> 


Додаткові матеріали:

Відео візитівка проєкту >>>
ЧЛЕНАМ ЖУРІ >>>                                                 ІНВЕСТОРАМ >>>

Свої питання щодо проєкту Ви можете поставити через форму коментарів

Коментарі

 1. Андрющенко Богдан10 листопада 2020 р. о 04:17

  Добра і здоров'я! Є декілька питань:
  1. Яке джерело живлення використовується?
  2. Як вирішено питання тривалості опромінення та кратності?
  3. До якої температури нагрівається світлодіодна панель ?
  4. Як передбачається чистити та дезинфікувати виріб?
  5. Який термін експлуатації?
  6. Чим обумовлена вартість оренди?
  7. Якого рівня сертифікація передбачається?
  8. Якими є протипоказання для застосування?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Доброго дня! Дуже приємно отримати одразу стільки запитань. Отже, по порядку:
   1. Джерелом живлення ковдри є блок живлення схожий на блок живлення від ноутбуку. Так, це дріт, який обмежує мобільність, але довжина дроту достатня для пересування по звичайній кімнаті. Напруга живлення безпечна для дитини. Ми відмовились від батарейного живлення за для забезпечення високої інтенсивності опромінювання (вища швидкість лікування у порівнянні з аналогами), бо ємності батареї не вистачить на тривале опромінювання (діти можуть опромінюватись безперервно) і батареї все одно треба заряджати тим самим блоком.
   2. За лікувальними протоколами діти можуть опромінюватись безперервно (якщо точніше, то з перервами на годування). Ми саме так розробили апарат, щоб можна було годувати немовля навіть під час терапії. За таких умов, одужання наступає швидше.
   3. Ми проводили температурні стрес тести випромінювачів нашого виготовлення. За найгірших умов температура гнучкого випромінювача не піднімалась вище 45 градусів. Така температура неприємна для дитини. Але технологія власноручного виготовлення "не досконала". За рахунок виготовлення промислового зразку (ми потребуємо фінансування цього питання) максимальна температура зменшиться до 25-35 градусів. Також, ми додали прозорий термобар'єр що частково блокує пеплопередачу до дитини і не блокує теплопередачу на зовні. І ми ввели у гнучкі випромінювачі датчики температури (зональні) та систему захисту від перегріву - при підвищенні температури апарат автоматично зменшує інтенсивність і температура падає. Висока густина світлодіодів та високий ККД світлодіодів дозволяє досягти високої швидкості одужання при зменшеній інтенсивності.
   4. Гнучкі випромінювачі виготовляються методом герметичної інкапсуляції - потрапляння рідини в середину неможливе. Поверхня випромінювачів гладенька та легко протирається дезінфікуючими засобами (за бажанням замочуються в них). Випромінювачі легко дістаються зі спеціального конверту (нагадує стандартні конверти для немовлят) який ми також розробили та виготовили. Конверт преться як звичайні речі в пральній машині.
   5. Термін експлуатації обмежується терміном деградації напівпровідникових випромінювачів (десь 50000 годин).
   6. Вартість оренди обумовлена схожими пропозиціями в місті Київ плюс вартість пересилки (в два боки) та юридичного супроводу.
   7. Медична сертифікація. Це прилад що впливає на немовлят - найвищий рівень. Але прилад не має побічних впливів на дитину (як наприклад рентген апарат). Сертифікацію виконуватиме відповідна (закордонна) фірма що має філіал у м. Київ. Такий підхід дозволить значно зменшити вартість подальшої сертифікації для ринку Європи (схожі певні протоколи).
   8. Якщо не вдаватись до точного медичного переліку, то протипоказань декілька: наявність новоутворень (рак), гнійні процеси, деякі захворювання що зустрічаються вкрай рідко, несумісність з фотосенсибілізаторами - з такими протипоказаннями діти не лікуються вдома і з такими протипоказаннями їх не опромінюють будь якими апаратами.
   Інша справа - що саме не рекомендується опромінювати - пряме яскраве світло в очі (наш апарат так не робить) і не можна опромінювати чоловічі статеві органи (тобто опромінювання в памперсі).

   Видалити
 2. Доброго дня! Чи є можливість прання ковдри та як планується забезпечення гігієнічності при оренді? Чи сама ковдра індивідульного використання зі з'ємною лампою? Також питання щодо джерела живлення ковдри. Дякую.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Доброго дня!
   1. Можливість прання "ковдри" передбачена конструкцією. Гнучкі герметичні випромінювачі дістаються з текстильної частини та легко протираються дезінфікуючими засобами, текстиль підлягає пранню. Після кожного використання (оренди) передбачена обов'язкова дезінфекція.
   2. Наша "ковдра" за формою є конвертом. Конверти взаємозамінні.
   3. Джерелом живлення ковдри не може бути батарея, оскільки батарея, яка б змогла забезпечити тривалу роботу високоінтенсивного випромінювача мала б габарити несумісні з поняттям мобільності. Тобто батарея має бути на стільки великою, що ніхто не схоче тримати таку вагу на руках. До того ж, батарея значно підвищує вартість апарату та привносить елемент небезпеки для дитини (відомі випадки перегріву та вибуху батарей).

   Видалити

Дописати коментар