ПРОЄКТ № 21.

Видобування альтернативної енергії з опалого листя
 

Місто: Київ

Керівник проєкту: Коваленко Олена

Ступінь готовності проєкту: Дослідні зразки


 

Ідея проекту полягає у виготовлені брикетів з опалого листя. 

Продукт проекту - брикет з опалого листя, призначений для побутових споживачів, котеджних містечок, підприємств та електростанцій. Брикет може бути використаний для опалення приміщення, застосований як тверде паливо в печах, камінах або котельнях. 

Заробіток планується на зборі опалого листя, а також продажі паливних брикетів.


Відеопрезентація проєкту

 

Презентація проєкту у PDF форматі >>> 


Додаткові матеріали:

Деклараційний патент на корисну модель >>>

 


ЧЛЕНАМ ЖУРІ >>>                                                 ІНВЕСТОРАМ >>>

Свої питання щодо проєкту Ви можете поставити через форму коментарів

Коментарі

 1. Андрющенко Богдан10 листопада 2020 р. о 01:18

  Добра і здоров'я! Поясніть будь-ласка:
  1. З яких складових сформована вартість у 25000 грн на опалення такими брикетами на рік?
  2. Якою є собівартість 1 кг такого брикета?
  3. У опалого листя, зазвичай, є значне забруднення, частина якого представлена неорганічними складовими (пісок, дрібне каміння та ін) що може пошкодити екструдер та/або знизити якість пресування, а також органічними складовими (насіння рослин, комахи, кал тварин тощо) що можуть давати небажаних запаху, диму та інших характеристик при використанні брикета. Як саме Ви плануєте доочищувати вихідну сировину?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Доброго дня, відповідаю на Ваші запитання:
   1. Для опалення приміщення 400 м кв. потрібно 19 т. брикетів з тирси в рік. Було розраховано приблизну вартість 1 тонни брикетів з опалого листя – 1315 грн у порівнянні з ринковою вартістю 1 тонни брикетів з тирси – 2210 грн. Виготовлення пропонованого продукту включає схожі етапи, однак є дешевшим внаслідок нижчої вартості матеріалу, а також в разі домовленості з комунальним підприємством – відсутності витрат на збір сировини. Тобто складовими є вартість матеріалу, збору, очищення та виготовлення.
   2. Собівартість 1 тонни брикетів з опалого листя становить 1315 грн, відповідно вартість 1 кг такого брикета складає 1.3 грн за кілограм (вартість 1 брикета). Для порівняння, найменша ринкова вартість 1 кг брикетів з тирси Ruf складає 2.2 грн.
   3. На промисловому рівні розвитку проєкту ми пропонуємо знизити витрати на очищення шляхом моніторингу обраних територій для збору листя, тобто штрафування за забруднення. При зборі будуть встановлені фільтри для очищення від великих неорганічних складових. Подальше очищення за потреби можливе на підприємстві за допомогою циклону (тобто відсіювання непотрібного сміття за допомогою подувів вітру).
   На початковому етапі розвитку проєкту будуть обрані сухі погодні умови для збору листя, відповідно очищення від органічних складових буде можливо за первинної фільтрації. Далі сировину буде висушено і об’єми листя та залишкових органічних речовин будуть зменшені при пресуванні.

   Видалити

Дописати коментар