ПРОЄКТ № 20.

Аромат природи. Нанотехнологія переробки фруктово-ягідної та пряно-ароматичної сировини

Місто: Київ

Керівник проєкту: Наталія Чепель

Ступінь готовності проєкту: Прототип


У зв’язку з стрімким розвитком індустрії Healthy Food продуктів та підвищенням інформованості щодо шкідливого впливу синтетичних ароматизаторів, значно прискорюється попит на натуральні ароматизатори. 

Основним викликом індустрії ароматизаторів є одночасне забезпечення вимог споживачів світового ринку з поєднанням пошуку нових сировинних баз, питань екології та розробкою нових технологічних рішень, пов’язаних з нанотехнологіями. 

Пропонується виробництво натуральних ароматизаторів за сучасними нанотехнологіями з використанням фруктово-ягідної та пряно-ароматичної сировини для забезпечення підприємства харчової галузі високоякісними натуральними ароматизаторами категорії "FROM THE NAMED FRUIT"(FTNF) взамін синтетичним аналогам.

 Поєднання помірної ціни та функціональних властивостей ароматизаторів дозволяє забезпечити потреби як споживачів, так й виробників харчових продуктів.


Відеопрезентація проєкту

 

Презентація проєкту у PDF форматі >>> 




ЧЛЕНАМ ЖУРІ >>>                                                 ІНВЕСТОРАМ >>>

Свої питання щодо проєкту Ви можете поставити через форму коментарів

Коментарі

  1. Андрющенко Богдан10 листопада 2020 р. о 01:02

    Добра і здоров'я ! Перепрошую, а можете прояснити:
    1. В чому ж суть технології?
    2. Яке саме обладнання Вам необхідне?
    3. Яка сертифікація має бути здійснена, для отримання можливості імпорту подібної продукції ?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Щиро дякую за Ваші запитання.
      З великим задоволенням надаю відповіді до Ваших запитаннь:
      1) Суть технології полягає: 1) у технології уловлювання та виділення ароматичних речовин з фруктової та пряно-ароматичної сировини адсорбцією на колонах градієнтної селективності та спінінгових колонах (одержання аромоконцентратів); 2) розділенні аромоконцентратів за технологією Simulated Distillation з отриманням вузьких фракцій аромоконцентратів, 3) комбінування цих фракцій за розробленою IT- програмою для створення ароматичних композицій; 4) одержання наноемульсії ароматичних композицій за багатошаровою технологією Layer by layer technique під високим тиском; 5) кріосушка наноемульсій.
      Запропоновано використання у харчовій промисловості як природніх наноемульсій, так й сухих нанопорошків. Нині світова харчова промисловість використовує здебільшого ароматичні мікроемульсії.
      2) Для виробництва натуральних наноструктурованих ароматизаторів основним обладнання є спінінгова та адсорбційна колони, ректифікаційна колона, гомогенізатор високого тиску, кріосушка. У процесі важлива техніка отримання даних продуктів.
      3) Для продажу запропонованих ароматизаторів за кордон необхідно отримати сертифікати HALAL, KOSHER. Технологічні процеси, які застосовуються для їх отримання, є фізичні методи, сировина - природня,тому наноструктуровані ароматизатори можуть одержати ці сертифікати. Ми вже займаємося цим питанням.
      Даний проект має проектну документацію на будівництво підприємства з потужністю переробки 30т фруктової та пряно-ароматичної сировини за добу.

      Видалити
    2. Андрющенко Богдан10 листопада 2020 р. о 21:58

      Дякую за відповідь. В чому ж тоді полягає принципова новизна Вашого проекту? В ІТ складовій?

      Видалити
    3. Щиро дякую за запитання!
      У попередній відповіді суть інновацій розкрита загалом. Новизна нашого проекту полягає у наступному:
      1) Розроблено спосіб уловлювання та виділення ароматичних речовин (АР) з плодово-ягідної та пряно-ароматичної сировини, який базувався на адсорбції АР за їх молекулярною масою й полярністю з використанням адсорбційних колон «градієнтної селективності» (ГСК) та десорбції АР з них завдяки термодинамічному полі. Новизна даного способу полягає у тому, що для максимального виділення АР застосовуються не один, декілька адсорбентів у одній адсорбційній колоні, які враховують основні фізико-хімічні властивості АР.
      Для автоматизації процесу адсорбції було розроблене програмне забезпечення «ADSORPTION MANAGMENT» та створена комп’ютеризована система, до якої входять модуль вимірювання температур та спеціальний вимірювальний модуль, придатний до підключення портативного хроматографу Algient 490 Micro GC.

      2) Запропоновано декілька рішень щодо удосконалення фракційної перегонки аромоконцентратів.
      По-перше, розроблено спосіб імітованої дистиляції аромоконцентратів препаративною газовою хроматографією як окремої стадії технології ароматизаторів, що дозволяє значно скоротити тривалість процесу фракційної перегонки, знизити витрати аромоконцентратів на визначення стабільних режимів фракціонування.
      По-друге, удосконалено газохроматографічну методику SIMDIC (Simulated Distillation), яка дозволяє визначати температури кипіння ароматичних речовин аромоконцентратів.
      По-третє, запропоновано для створення натуральних ароматизаторів використовувати не лише профільний метод флейвориста, а й проводити конструювання ароматичних композицій за розробленою прикладною комп’ютерною програмою «ОПТИМАЛЬНЕ КОМБІНУВАННЯ».
      Разом з компанією De Dietrich process systems (Німеччина) адсорбційну та ректифікаційну колону для виділення вузьких фракцій аромоконцентратів або їх чистих ароматичних компонентів.

      3) Запропоновано спосіб наноінкапсулювання ароматичних композицій природнього походження, який полягає у збереженні нативного ароматичного профілю вихідної сировини (ароматичної композиції) за рахунок введення технологічної операції адсорбції АР на твердих носіях, селективних до АР в залежності від їх молекулярної маси та полярності; підборі твердих носіїв природнього походження в залежності від компонентного складу ароматичної композиції та визначення їх масових співвідношень за допомогою прикладною комп’ютерною програмою «ОПТИМАЛЬНЕ КОМБІНУВАННЯ»; проведення багатошарової нанокапсулювання (Layer by layer technique) з включеннням природних полімерів різного походження як поліелектролітів у певній багатоступеневій послідовності для забезпечення підвищеної стабільності та регулювання вивільнення АР.
      Разом з німецькою компанією GEA розроблена ціла промислова лінія виробництва наноемульсій та нанопорошків.
      4) Весь виробничий процес контролюється окремо розробленими газохроматографічними методиками з врахуванням, навіть, ізомерів ароматичних речовин.

      При роботі над проєктом ми націлені на промислове виробництво, тому як фахівці у сфері харчових добавках та практики з їх застосування у харчовій промисловості (співпрацюємо з багатьма виробниками харчової галузі) пропонуємо свою бізнес-модель - продаж та рекламу наноароматизаторів за мовою ароматичного профілю та знаннями технологів через діджител платформу. Це не просто інтернет магазин, ІТ-платформа для об єднання виробників та дистрибьторів за технологічними данними. Аналога в Україні немає. Це також у комплексі з технічними та інформаційними розробками вважаємо новизною проєкту.

      Наша команда сподівається, що наша відповідь Вас задовільняє. Нанотехнології ароматичних речовин - це комплекс технічних та технологічних рішень.

      Щиро Вам дякуємо!
      З повагою команда Агенції інноваційних харчових продуктів

      Видалити

Дописати коментар